Неклева

#Розвиток

У ХХІ столітті виживають ті, хто реагує найшвидше, — Сергій Неклева

Засновник однієї з найнестандартніших та найсильніших івент-агенцій України S*EVENT —Сергій Неклева (kartyna) вийшов до публіки Event Industry Forum з баночкою “Borjomi” та розповів про картину сучасного світу, сингулярність як головний скіл успішного івентора та про те, як soft skills знищили  hard skills.

Про вищий щабель шоу-бізнесу та переваги особистої гнучкості

“Я тут був у секції про шоу-бізнес. Що я можу сказати… Що шоу-бізнес нас вже “прідєлал”. Вони крутіші за нас. Горова дуже крута. Нам треба у них вчитися.

Нещодавно я почав готувати лекції для LABA. І я зіткнувся з тим, що дуже складно зробити їх одночасно цікавими та системними. Я думав – все простіше. Проте відмовлятися від власних переконань — це крута штука. Це великий потенціал для розвитку. А фраза: “Ми завжди робили так – вас вб‘є”.

“Сингулярність: shit happens”*

*лайно трапляється

Сингулярність*  — це найосновніше, що потрібно сучасному івент-менеджеру, щоб залишатися на плаву.

Що відбувається у світі? Озирніться!

Комп‘ютер спокійно обіграє людину в покер! У гру, яка не є логічною грою, а є грою-блефом.

Люди зробили фото чорної діри. Індійці долетіли до Марсу.

Два роки тому всесвітньо відома людина-кіборг Ніл Харбісон, що народився з рідкісним зоровим дефектом ахроматопсією (загальна колірна сліпота) – у 21 рік вживив собі у голову антену і “слухає” кольори!

Парламент Японії дозволив вирощувати химер — тварин з людськими клітинами.

Що далі? Ми старішатимемо. Відстань від бідними і багатими збільшуватиметься. Великі гроші зароблятимуть великі креативники. До речі, зараз їм на допомогу вже приходять нейромережі. Наприклад, пошук назв вже працює по іншому.

Збільшується кількість людей, які усвідомлено відмовляються від отримання знань. В умовах, коли інформації стає дуже-дуже багато.

Світ створює нейронні мережі для автопілотування. Так робить PyTorch.

Сьогодні 1 млн людей “годують” комп’ютери інформацією і зовсім скоро ми з вами можемо залишитися без роботи. Це правда в тому числі для сфери креативних індустрій.

Скіли: всім потребам сучасності нереально відповісти. Кожен день з’являються нові навички та компетенції. Є люди, які люблять пророкувати майбутнє. Це анархія. Згадайте приклад Apple, коли всі казали, що ніхто не купуватиме телефон за 500 баксів. Через 10 років це сталося!

Дуже крутий скіл — це критичне бачення. Не вірте нікому. Спікер на сцені також може обманювати. Докладніше про це та “Метамодерн” – у цьому відео.

 У XXI столітті неможливо переграти якість ніякими “желєзяками”

Взяти LinkedIn, вони виводять нам soft skills vs hard skills. З soft в них вже вилетів time management. З hard – people management.

У XXI столітті неможливо переграти якість ніякими желєзяками. Кріейтів рулить. У нас така індустрія.

Найважливіші компетенції це:

  • RSNING. Вміння працювати не з вміннями, а з навичками
  • CRINKING. Критичне мислення. Вміння ставити під сумнів будь яку інформацію та концепт. В тч і власний. Ви впевнені в тому, що чуєте?
  • CRTVIEW. Вміння бачити того, чого немає.
  • LQGMND. Вміння працювати у декількох потоках. Якщо у декількох потоках працюєш постійно – відмовляють нейрони у лобних долях
  • CMPLT. Компіляції ідей та форматів. Лікарі спілкуються у фейсбуці з клієнтами.

Вміння шукати інформацію. Сьогодні клієнти рекламних агенцій ставлять креативність попереду охоплень та бюджетів.

Важливо бути у десятці тих, хто рухається першими. У шоу-бізі виживають лише ті, хто відчуває, від чого пора відмовитися — і робить це першим. У XXI столітті виживають ті, хто реагує найшвидше”.

З форуму ви винесете два види відчуттів

Мозок ледащий. З форуму ви винесете два варіанти відчуттів. Або ви зрозумієте, що треба дуже починати дуже швидко бігти. Або зрозумієте, що ви — на крок попереду.

Взагалі організатори форуму великі молодці — вони зробили те, що не вдалося ні Києву, ні Харкову — зібрали майже всю івент-індустрію у одному місці в один час.  Це їх великий внесок у розвиток ринку.

Ринок корпоративних заходів у світі оцінюється у 400 млрд доларів. Але ж водночас тільки МІСЕ заявили про 700 млрд у своїй сфері. Тож цифра дуже неточна.

А на ринку немає академічних знань.

– Хто з вас знає, де народилися fashion week?

Fashion week  народилися у Нью Йорку. Це був проєкт “Битва дизайнерів” створений сумісно Францією і США. Французи зробили неймовірне двогодинне шоу з каретами, ракетами, оркестром… але французький шарм зник… шоу було суперяскраве, та щезла вишуканість. Сполучені Штати випустили на сцену Лайзу Мінеллі, яка співала Bonjour de Paris. Під її спів на сцені почали з’являтися моделі, причому багато з них —  чорношкірі.

Показ, що побудований виключно на настрої. Американський дух переміг французький нафталін. Hard skills проти soft skills. Hard skills знищили soft skills”.

* У філософії «singulus» – «одиничний», позначає одиничність, неповторність чого-небудь — істоти, події, явища. Найбільше над цим поняттям міркували сучасні французькі філософи — зокрема, Жиль Дельоз. Він трактував сингулярність як подію, яка породжує сенс і має точковий характер. «Це поворотні пункти і точки згинів; вузькі місця, вузли, передодня і центри; точки плавлення, конденсації і кипіння; точки сліз і сміху, хвороби і здоров’я, надії і зневіри, точки чутливості ». Але при цьому, залишаючись конкретною точкою, подія неминуче пов’язана з іншими подіями. Тому точка одночасно є і лінією, що виражає всі варіанти модифікації цієї точки і її взаємозв’язків з усім світом.”

** За 15 років команда S*EVENT організувала понад 1000 заходів у світі. Це вечірки для Vogue і Viva, презентації нових моделей Rolls-Royce і BMW, заходи для Borjomi, Samsung і Avon.

Ірина Почапська.

Фото автора,  Міжнародний форум івент-індустрії, та facebook сторінка Сергія Неклеви.

Підписатися на новини

Дякуємо
за підписку

Тепер ви будете отримувати повідомлення про наші новини.