#Новини

Просимо дозволити відновлення виставкової діяльності якомога раніше, – звернення Виставкової федерації України

На початку травня члени виставкової федерації України звернулись до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією врахувати важливість виставкових заходів у відновленні економіки. Вони зауважили, що професійні виставки за характером взаємодії між людьми відрізняються від концертів, спортивних матчів та інших масових заходів, проте можуть бути прирівняні до торговельних центрів та ринків.

“Виставкова індустрія фактично була першою, що зупинила свою роботу в Україні при оголошенні карантину. Проведення масових заходів було заборонено ще постановою Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, що призвело до повного скасування весняного виставкового сезону. Таким чином, виставкова індустрія стала першим сектором економіки, чия діяльність була повністю зупинена. Десятки виставок, які служать відповідним галузям української економіки, були скасовані, що матиме довгостроковий негативний вплив на економічну діяльність”, – йдеться у зверненні.

“На відміну від культурних та спортивних масових заходів, виставки дають безпосередній і потужний економічний ефект, – наголошують представники виставкової федерації. В процесі відновлення економіки після припинення карантинних заходів виставки відіграватимуть суттєву стимулюючу роль”.

“Водночас професійні виставки за характером взаємодії між людьми відрізняються від концертів, спортивних матчів та інших масових заходів (де люди знаходяться у тісному контакті протягом тривалого часу), натомість нічим не відрізняються від торговельних центрів та ринків, де контакти є короткочасними, — зазначають представники виставкової індустрії.  За умов використання засобів особистого захисту та дотримання гігієни ризики є меншими, ніж на ринках, адже професійні виставки відбуваються у спеціальних приміщеннях (виставкових центрах і залах) з відповідною інфраструктурою”.

Члени виставкової федерації України просять владу при розробці планів поступового пом’якшення карантину врахувати важливість професійних виставок для економічного відновлення та вищезазначені фактори, що дозволяють віднести цю діяльність до пониженого ризику. Відповідно, просять дозволити відновлення виставкової діяльності якомога раніше.

 

Підписатися на новини

Дякуємо
за підписку

Тепер ви будете отримувати повідомлення про наші новини.